Makijaż permanentny
Makijaż permanentny – inaczej stały, polega na wprowadzeniu kosmetyku., tj. barwnika, pod skórę. Makijaż trwały ma równie długą historię jak makijaż krótkotrwały. Obie metody upiększania stosowano równolegle, a wybór zależał za pewne od panującej mody, kultury, tradycji, dostępności metody i w końcu zasobności portfela. Makijaż powinien wyeksponować urodę , zamaskować pewne niedoskonałości, ale także w pewnym stopniu wyrazić naszą osobowość, i temu powinien służyć szczególnie makijaż permanentny, który utrzymuje się dłużej, w przedziale między 3-5 lat. Makijaż kolorowy jest doskonałym zabiegiem w celu zbliżenia wyglądu do aktualnie obowiązującego trendu, czyli kanonu piękna, który ulega częstym zmianom.
Często myli się makijaż permanentny z tatuażem. Makijaż permanentny różni się od tatuażu głębokością wprowadzenia pigmentu, wielkością cząsteczki pigmentu, gęstością farby pigmentowej, wielkością i budową igły pigmentującej, rodzajem urządzenia pigmentującego i trwałością pigmentacji .
W obu przypadkach : przy tatuażu i makijażu permanentnym, barwnik wprowadzony jest poprzez igły ( maszynki i igły różnią się znacząco! ) poruszające się pionowo „góra dół”, a każde wkłucie tworzy kolorowy punkt w skórze. Pożądany element kolorowy w skórze jest więc zbiorem punkcików ( obecnie można by przyrównać to do obrazu na monitorze, który to obraz składa się pojedynczych pikseli ). Jest to tradycyjna metoda pigmentacji. Inaczej dzieje się w przypadku metody PIÓRKOWEJ, gdzie makijaż brwi polega na wykonaniu obrazu pojedynczego włosa poprzez przerysowanie odpowiednią ilością specjalnie ostrych i elastycznych igieł, tzw. przez nas „piórek”, zatopionych w barwniku, który spływając po igłach, przedostaje się w głąb skóry. Metoda ta, nazwana „włoskową” lub „włos po włosie”, pozwala na uzyskanie bardzo realnej linii włosa, nie w formie punktów, jak w metodach tradycyjnych.
Bez względu na stosowaną metodę pigmentacji i pigmenty, najważniejszy jest efekt.
Mikropigmentacja skóry głowy jest zupełnie nowym rozwiązaniem dla osób dotkniętych problemem łysienia. Łysieniem nazywamy miejscową utratę włosów lub ogólne zmniejszenie ich gęstości i grubości, łączone często z wiekiem, choć może również być genetyczne lub spowodowane zmianami w gospodarce hormonalnej czy też różnymi chorobami.
MIKROPIGMENTACJA – efekty jakie można uzyskać to:
- Wygląd pełnej, młodzieńczej głowy przyciętych włosów
- Stymulować linię przodu, boczną i / lub tylną linię włosów
- Przywróć cienkie linie na częściowo łyse lub całkowicie łyse głowy
- Kamuflaż – trwale – objawy wszystkich poziomów łysienia
- Ukrywanie zmiany wynikające z wcześniejszej operacji przeszczepu włosów
- Ukrywanie blizn, oparzeń i znamion
- Zwiększenie efektu wizualnego przeszczepu włosów
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikropigmentacji skóry głowy
- Choroby rogówki i siatkówki oka,
- Hemofilia, epilepsja czy choroby skóry głowy takie jak atopowe zapalenie skóry i wypryski
- Leki przeciwzakrzepowe, takie jak heparyna oraz sterydowe
- Cukrzyca
- Ciąża i okres laktacji
- Infekcje skórne na głowie, zarówno bakteryjne, wirusowe i grzybicze
- Skóra w miejscu planowanej pigmentacji nie może być uszkodzona, a wszystkie blizny przeznaczone do zabiegu muszą być całkowicie wygojone
- Nie wykonuje się zabiegu na świeżych bliznach ani na skórze poparzonej słońcem
- Półpasiec, który wymaga całkowitego wyleczenia przed przeprowadzeniem zabiegu.






