Medycyna estetyczna
Nasze ciało jest domem dla duszy. Piękne, zdrowe, wypielęgnowane i pełne harmonii daje nam poczucie szczęścia, nastraja do świata, pozwala w pełni zaakceptować siebie. Nie beż powodu stara mądrość mówi „W zdrowym ciele – zdrowy duch”. Dlatego już czas by pokochać swoje ciało, pokochać siebie. Elite Laser Spa wskaże Ci najprostszą i najbezpieczniejszą drogę, którą bez wątpienia jest medycyna estetyczna.
Medycyna estetyczna to jeden z głównych filarów Elite Laser Spa. Najlepsze preparaty dostępne na rynku w połączeniu z profesjonalizmem, doświadczeniem oraz wiedzą medyczną pozwalają Specjaliście – Patrycji Stankiewicz usatysfakcjonować każdego, nawet najbardziej wymagającego Klienta poddającego się zabiegowi.
Zabiegi te pomagają w odzyskaniu wigoru, jędrności skóry oraz zadowolenia z życia. Uzupełniają braki i rewitalizują poddawane zabiegowi partie.
1. Botox
Botox (toksyna botulinowa) jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych), zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w odpowiedniej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, całość trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Botox uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych płynących z mózgu do wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować (rozluźniają się) czyli nie marszczą się i nie fałdują. Efekty zauważalne są już po dwóch – trzech dniach, efekt końcowy po około tygodniu. W Elite Laser Spa do tego zabiegu stosujemy preparat Azzalure (Galderma)
Po zabiegu
Tuż po zabiegu powinno się zadbać o ograniczenie ruchów mięśni, graniczących z tymi w które preparat był wstrzykiwany. Efekty utrzymują się około 5 miesięcy. Jeżeli odczujesz widoczne zanikanie jego efektów powinnaś poddać się kolejnej kuracji.
Przeciwwskazania
- Przy zaburzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerwowego.
- W trakcie trwania Miesiączki lub Ciąży.
- W okresie karmienia piersią.
- Przy uczuleniu na albuminę ludzką.
- Przy chorobie Alzheimera lub chorobach ALS.
- Przy braniu leków poprawiających rytm bicia serca.
- Przy chorobach mięśni.
- Podczas zażywania następujących leków lub po okresie siedmiu dni od ich odstawienia:
- Aminoglikozydy (streptomycyna, amikacyna, itp.).
- Aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina).
- Linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna.
- D-penicylamina (Cuprenil).
- Tubokuraryna, pankuronium, galamina.
- Sukcynylocholina.
2. Powiększanie, modelowanie i konturowanie ust
Powiększanie, modelowanie i konturowanie ust zalecane jest osobom o zbyt małych wargach, lub chcących skorygować ich wygląd. Zabiegów tych dokonuje się dziś głównie za pomocą preparatów stabilizowanego kwasu hialuronowego. Jest to doskonały środek modelujący i poprawiający nawilżenie czerwieni wargowych. Ma konsystencję żelu, który poprzez iniekcję cienkimi igłami lub kaniulami wprowadza się w kontur lub czerwień wargową, zachowując wielką precyzję i spełniając oczekiwania Klientów co do przyszłego wyglądu.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanek człowieka, odpowiedzialnym za magazynowanie w nich wody. Terapia nie wymaga wykonania wcześniejszej próby uczuleniowej. Po zabiegu, jak po każdej iniekcji igłą, może się pojawić obrzęk i drobne zasinienia, które ustępują po kilku dniach.
Efekt powiększania ust utrzymuje się średnio od 10 do 15 miesięcy (w zależności od usieciowania preparatu), jak również w tym czasie jakość skóry wyraźnie się poprawia tak, że czerwień wargowa na długo pozostaje w kondycji lepszej niż przed zbiegiem, a sesje podtrzymujące wykonywane są coraz rzadziej często z użyciem mniejszej ilości preparatu.
Usta są bardzo delikatne i wrażliwe. Aby temu zaradzić i zwiększyć komfort pacjenta, na pół godziny przed zabiegiem stosuje się specjalny krem, który zawiera środek znieczulający lub u szczególnie wrażliwych pacjentów – znieczulenie miejscowe (stomatologiczne).
!Warto wiedzieć, że strach przed bólem towarzyszy większości Klientów, którzy po raz pierwszy myślą o zabiegu w okolicy ust, jednak po zabiegu zdecydowana większość określa poziom bólu jako niewielki a sam zabieg dość komfortowy.
Przeciwwskazania
Zaburzenia krzepliwości krwi oraz aktywna opryszczka wargowa.
Wypełnianie zmarszczek/ bruzd kwasem hialuronowym
Zabieg polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w skórę właściwą w miejscu powstawania zmarszczek. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Z biegiem lat jego zawartość znacznie się zmniejsza co powoduje utratę elastyczności skóry i jej wysuszenie a w konsekwencji prowadzi do powstawania zmarszczek a w późniejszym etapie bruzd.
Wskazania
- powierzchowne i głębokie zmarszczki
- głębokie bruzdy nosowo-wargowe/ marionetki
- opadające kąciki ust
Przeciwwskazania
- miejscowe infekcje (opryszczka, zmiany ropne)
- ciąża i karmienie piersią
- choroby autoimmunologiczne
- choroby nowotworowe
- uczulenie na substancje zawarte w preparacie
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
Najczęstsze działania niepożądane
- ból, pieczenie w czasie podawania preparatu
- miejscowy obrzęk, krwiak, zaczerwienienie
Czas utrzymywania się efektów zabiegu
- Kwas hialuronowy podlega całkowitemu wchłonięciu w czasie 10-15 miesięcy w zależności od gęstości preparatu, skłonności osobniczych i przestrzegania zaleceń po zabiegu
Zalecenia po zabiegu
- Należy unikać przegrzewania skóry 2 tygodnie po zabiegu (gorące kąpiele, sauna, nasłonecznienie).
- Preparatu nie należy rozmasowywać, ugniatać (np. przez mocne wcieranie kremu, masaże twarzy).
- Odstęp między innymi zabiegami (toksyna botulinowa, peelingi, osocze bogatopłytkowe itd.) powinien wynosić 3 tygodnie.