Mezoterapia igłowa i mikroigłowa / Stymulatory tkankowe

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą pozwalającą przywrócić skórze piękny, zdrowy wygląd. To jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych. Cechuje go całkowita bezbolesność oraz natychmiastowa skuteczność. Mezoterapia jest doskonałą metodą profilaktyki hamującą proces starzenia się skóry. Dostarczane bezpośrednio do skóry właściwej PEPTYDY stymulują naturalne mechanizmy naprawcze skóry oraz powstrzymują działanie wolnych rodników.

Zabieg jest bezbolesny dzięki zastosowaniu znieczulenia. Kuracja składa się średnio z 5-6 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2 tygodnie. Po serii zabiegów w skórze zostaje ponownie przywrócona optymalna forma. Efekt ten jest długotrwały dzięki zastosowaniu czystym i wysoko skoncentrowanym produktom. Właściwa pielęgnacja po serii zabiegów igłowej mezoterapii kosmetycznej pozwala na utrzymanie rezultatów przez dwa do trzech lat, pod warunkiem poddawania się jednemu do dwóch zabiegów odświeżających rocznie.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa – zabieg polega na mikro nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu substancji aktywnej. Dzięki zabiegowi skóra jest stymulowana do procesów przebudowy i regeneracji, a przez to staje się jędrna, wygładzona, włókna kolagenowe oraz elastynowe ulegają zagęszczeniu. Poprawie ulega również koloryt skóry.

Zabieg zalecany zarówno dla cer dojrzałych w terapii przeciwstarzeniowych, jak i dla osób borykających się z bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, nadmiernym łojotokiem, ziemistą cerą, czy też “zmęczoną” skórą wokół oczu.

Zabieg nie jest bolesny, nie wymaga podania znieczulenia, jednak podczas jego trwania może być odczuwany delikatny dyskomfort. Po zabiegu możliwe jest widoczne zaczerwienienie skóry, utrzymujące się przez kilkanaście godzin.

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to obecnie w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej jedna z najdynamiczniej rozwijających się kategorii preparatów, które odbudowują strukturę skóry, dzięki stymulacji produkcji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Grupa preparatów biostymulujących jest duża i nieustannie się poszerza. Jednak każdy z nich jest inny, znaczące różnice odnajdujemy pod względem: rodzaju substancji czynnych, mechanizmu działania, wskazań, obszarów leczenia, technik iniekcji, rezultatów oraz długości ich utrzymywania się. Zawsze powinny być indywidualnie dobierane do każdego pacjenta.

Stymulatory tkankowe służą do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny dają naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry, nadają skórze świeżość i promienność Do kategorii stymulatorów tkankowych zaliczamy miedzy innymi preparaty na bazie: kwasu L-polimlekowego, hydroksyapatytu wapnia, polikaprolaktonu oraz atelokolagenu typu I.

Wskazania do zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych:

 • korekcja fałdów nosowo-wargowych,
 • modelowanie policzków,
 • wypełnianie linii marionetki,
 • korekta linii żuchwy i okolicy podjarzmowej,
 • korekta kształtu nosa i brody.

Usuwanie cellulitu

Dzięki zabiegowi można również walczyć z cellulitem. Podczas mezoterapii podaje się niewielkie ilości substancji leczniczych do tkanki tłuszczowej, która zajęta jest prze cellulit. Aplikacja koktajli odbywa się punktowo, za pomocą iniekcji co kilka cm. Różni się od mezoterapii tradycyjnej tym, że preparaty podawane są głębiej. Mezoterapia osłabia objawy cellulitu oraz poprawia wygląd skóry, sprawia, że jest gładsza i delikatniejsza. Efektem zabiegu jest odblokowanie naturalnych procesów metabolicznych.

Terapia prowadzona jest w cyklu 3-6 zabiegów, w odstępach kilku tygodni. Raz do roku zalecane jest zastosowanie terapii podtrzymującej, która pozwoli na dłuższe zachowanie efektów zabiegu.

Przeciwwskazania

 • ciąża, karmienie piersią;

 • infekcje w okolicach wykonywania zabiegu;

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych;

 • nowotwory;

 • tendencje do powstawania bliznowców;

 • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy;

 • antybiotykoterapia.

Postępowanie przed zabiegiem

Na tydzień przed zabiegiem zaleca się nie stosowanie substancji rozrzedzających krew jak: aspiryna czy akard. Można zastosować maść wzmacniającą z witaminą K.

Postępowanie po zabiegu

Należy unikać opalania i nie wystawiania skóry na silne zmiany temperatury. Należy uniknąć możliwości zakażenia.