Postępowanie po zabiegu

Depilacja Laserowa – postępowanie po zabiegu

Naturalnym objawem po zabiegu jest zaczerwienienie, opuchlizna dookoła mieszkowa i pieczenie, które ustępują do dwóch godzin. W tym czasie jak również przez pierwsze 2-3 dni skórę należy traktować delikatnie: myć żelem bezmydłowym, tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą. Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów, jeśli depilacja dotyczyła pach.

Postępowanie

  • stosować zasypkę, maść lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen,
  • delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,
  • preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 1-2 tygodniach od zabiegu w   zależności od długości gojenia się skóry.

Czego nie wolno stosować

  • leków uczulających na słońce,
  • dziurawca, nagietka,
  • kremów z witaminą A, C ani z kwasami w trakcie trwania całej kuracji.

Nie opalać się!

Insolacja naturalna lub w solarium jest bezwzględnie przeciwwskazana do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie w miejscach narażonych na bezpośrednie działanie promieni UV konieczna jest foto protekcja (kremy z filtrami UV A i B o wysokich wskaźnikach najlepiej +50 lub więcej). Nie wyrywać włosów woskiem ani pęsetą między zabiegami. Nie korzystać z basenów i saun przez 3-5 dni po zabiegu ze względu na ryzyko podrażnienia skóry.

Pamiętaj!

Im jaśniejsza skóra a ciemniejszy włos tym lepsze efekty depilacji laserowej.

Zalecenia

Zabiegi należy powtarzać co 4-12 tygodni , zależnie od części ciała oraz cech indywidualnych. Znaczące wydłużenie lub skrócenie czasu miedzy zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu. Aby permanentnie pozbyć się niepożądanego owłosienia należy wykonać 4-6 zabiegów depilacji laserowej jednakże ostateczna liczba zabiegów jest zależna od indywidualnych oczekiwań i skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi.